Nářadí FISKARS

27. 6. 2016

360 let tradice výrobků značky Fiskars

29.09.2012
Finská společnost Fiskars, založená ve stejnojmenné vesnici již v roce 1649, je známým a tradičním výrobcem nástrojů a nářadí pro dům a zahradu. V současné době nachází spokojené zákazníky v desítkách států čtyř kontinentů.

 

Sekery a kalače Fiskars


Mezi světový unikát patří především sekery a kalač, velmi oblíbené zahradní nůžky a také bezesporu pilky, hrábě, rýče, vidle nebo lopaty. Nesmíme také opomenout jejich sortiment kuchyňských potřeb, kde nejznámější jsou kuchyňské nože, příbory a v neposlední řadě jejich skvělé nádobí. Používají nejkvalitnější a vysoce trvanlivé materiály, které zaručují nejlepší výsledky. Výrobky Fiskars tvoří velkou část našeho sortimentu, a proto jsme si jisti, že Vám nabízíme bezchybné výrobky a služby na nejvyšší možné úrovni. Stačí si je jen objednat a vyzkoušet…

 

Sekery Fiskars, pověstné svou špičkovou kvalitou a jedinečným moderním designem, jsou vyráběné z prvotřídních materiálů a s promyšlenou ergonomií. Jsou velmi pevné, účinné, odolné vlhku, suchu i chladnu, a práce s nimi je spíše zábavou, než úmornou dřinou. Díky kombinaci černé a oranžové barvy jsou sekery Fiskars nepřehlédnutelné a snadno rozpoznatelné. Čepele seker jsou kované z kvalitní finské oceli. Povrch čepele tvoří vrstva Teflonu, která chrání kov před erozí. Topůrko je vyrobeno z polyamidu vyztuženého skelnými vlákny (FibreComp) a díky tomu je velmi pevné, trvanlivé a současně lehké. Konec topůrka, zhotovený z měkčeného plastu s rozšířeným zakončením, brání vyklouznutí sekery z ruky a přispívá k příjemnému a pevnému držení. Těžiště sekery je velmi blízko čepele, což zaručuje maximální přesnost a účinnost práce. Společnost Fiskars si je vědoma kvalit a životnosti svých produktů, a proto poskytuje na všechny své výrobky záruku v délce 5 let a na sekery dokonce záruku 10 let!
 

Vyberte si z širokého sortimentu seker Fiskars:

 

 

 

  • Kempingové sekery    
  • Univerzální sekery
  • Štípací sekery

     

            
                                                              
Kempingové sekery Fiskars jsou malé, lehké a typ X5 si můžete zakoupit také v praktickém látkovém pouzdře. Díky jejich velikosti si je můžete vzít snadno s sebou do batohu, do přírody nebo na túry. Jinak jsou velmi oblíbené mezi rybáři. Jsou vhodné pro osekávání menších větví a k sekání třísek na podpal. Díky plátěnému pouzdru si kempingovou sekeru můžete snadno připnout na opasek.


Univerzální sekery Fiskars mají široké využití. Jsou vhodné pro tesání, stavbu, odvětvování, nebo kácení menších stromů. Tyto sekery jsou prodávané včetně plastového pouzdra.

Štípací sekery Fiskars jsou charakteristické velmi ostrou a precizně zpracovanou čepelí. Jsou vhodné ke štípání velkých polen a špalků. Práce s nimi je velmi snadná, účinná a navíc bezpečná.Na štípání velkých špalků dřeva je nejlepší použít štípací kalač. Díky jeho hmotnosti (od 3 do 5 kg) a tvaru tupého klínu se špalek snadno rozštípne. Nemusíte si tak ničit klasickou sekeru a navíc se zbytečně namáhat. Typy kalačů se podle výrobců liší nejen svojí hmotností ale i tvarem. Neocenitelným pomocníkem při štípaní velkých nebo sukatých špalků je štípací klín. Nejlépe je najít na špalku výsušnou nebo jinou trhlinu dřeva. Klín do ní nasadíte a pomocí kalače jako kladiva jím špalek rozštípnete na menší části. Na ty už pak postačí sekera. Štípací klín by měl být na konci bez otřepů.
 

Zahradní nůžky Fiskars


Jako vášnivý zahrádkář jistě oceníte celou řadu zahradních nůžek.
Liší se jak ve velikosti, tak ve způsobu použití. Je třeba předem zvážit, jaký nástroj si vyberete. Jednak Vám pak usnadní práci a navíc umožní stromům rychlejší hojení. Fiskars Vám nabízí širokou škálu výrobků, ze které si jistě vyberete.

 Nůžky na trávu a živý plot – s geniálním Servo-Systém™ mechanismem, který zajišťuje, že nikdy „nežvýkají“ trávu a garantuje nepřetržitou účinnou práci

  • Zahradní nůžky univerzální  – ke stříhání keřů a popínavých rostlin a větví do průměru 26 mm Univerzální zahradní nůžky do výšek – ideální ke stříhání vysokých větví do průměru 32 mm
  • Pákové nůžky na silné větve – snadno přestřihnou i větve většího průměru až do 50 mm

Pákové nůžky na silné větve jsou vybaveny převodem PowerGear™, který je zcela unikátní pro zvýšení střižného výkonu a kde naše síla působící na obě držadla je rovnoměrně rozdělena v celém průběhu střihu. Technologie PowerStep™, kterou si společnost patentovala, umožňuje stříhat silné větve v jednom či více krocích. K výrobě nůžek byl použit polyamid vyztužený skelnými vlákny, proto jsou velmi pevné a zároveň lehké. Čepele jsou potažené PTFE pro snížení tření a vyrobeny z kvalitní CrMoV oceli. Nůžky pro silné větve se dodávají ve třech typech: s jednou čepelí a dvoučepelové se spodní čepelí ve tvaru háku nebo ve tvaru standardních zahradních nůžek.
 

 

 
 

 

Jaký je rozdíl mezi zahradními nůžkami |Fiskars jednočepelovými a dvoučepelovými?


 

Jednočepelové jsou vhodné pro tvrdé a suché větve. Ostrá čepel se velkým tlakem zatlačuje do dřeva proti spodnímu dorazu.
 
 

Dvoučepelové dovolují stříhat blízko kmenu. Obě čepele se při střihu zatlačují do dřeva. Ostrá čepel se míjí se spodní a vytváří hladký řez. Následně pak odpadne větev otlačená spodní čepelí.
 
 
K univerzálním zahradním nůžkám do výšek doporučujeme opatřit si také pilku a česáček na ovoce. Pilku využijete velmi často, jelikož s ní zvládnete uříznout větev o větším průměru, na který již nůžky nestačí. Na konec nůžek je snadno nasadíte a budete mít doma ucelenou řadu, kterou můžete využívat v průběhu téměř celého roku. V nabídce jsou tři typy, které se liší délkou, do jaké můžete nůžkami dosáhnout. Neprodávanější jsou teleskopické nůžky typ 115560, kde můžete dosáhnout až do výše 6 m.
 

                                                                                                     

 


 A jaké další zahradní nářadí Fiskars nabízí?

Lopaty, ryče a vidle Fiskars


Ke kypření půdy Vám práci jistě usnadní ergonomicky vytvarovaný rýč. Správnou délku násady zjistíme, když rýč uchopíme nahoře za držadlo dlaní dolů a čepel opřeme o zem. Ideální je, pokud úhel paže v loktu bude svírat pravý úhel. Podobně je tomu i s vidlemi. Finská společnost Fiskars nabízí jak rýče, tak i vidle s teleskopickou násadou, které mohou používat lidé různých výšek.
 

Na podzim určitě budete často používat hrábě na listí, které se liší jak typem (univerzální, provzdušňovací, s kluznými křidélky, z velmi pevného plastu), tak i šířkou. Úzké hrábě jsou vhodné k hrabání mezi keři, široké oceníte na větších plochách. Pro snadný úklid a zametání nabízí společnost Fiskars zahradní koště, které má tvrdé štětiny a snadno vymete listí i písek z chodníků a terasy.
 

Vlastníte už nějaké výrobky z řady QuikFit Fiskars?

 

Stačí si opatřit jedinou násadu a pak k ní postupně dokupovat různé další pracovní nástroje jako např. provzdušňovače, motyčky, kultivátory, malé vidle, hrábě, vytrhávače plevele apod. V roce 2010 obdržela tato řada Fiskars Quik fit na jedné z největších a nejprestižnějších světových soutěží v designu cenu 2010 Red Dot Design Award. Tato cena se uděluje jen výjimečně inovativním, kreativním a vysoce kvalitním výrobkům. Pro rok 2012 již najdete v tomto systému QuikFit na 40 druhů nářadí.

                                                                                                                                       
V současné době nejpokrokovější vřetenovou sekačku na světě nabízí společnost Fiskars pod názvem Momentum. Tato sekačka kombinuje patentovanou technologii s perfektní ergonomií. Momentum se šetrně postará o Váš trávník, o Vaše zdraví i životní prostředí v každém ohledu. Na rozdíl od tradičních bubnových sekaček má inovační konstrukci, která odhazuje posekanou trávu dopředu (nikoliv pod nohy uživatele) a přibližuje se třikrát blíže k okrajům. A navíc nikdy nezanechává pruhy neposekané trávy pod koly. K sekačce Momentum si můžete jako letošní novinku přikoupit i sběrný koš s objemem 18 litrů.

                          V zimě jsou velmi žádané a oblíbené shrnovače a lopaty. Pomůžou Vám velice snadno odklidit sníh z větších ploch, ze dvora nebo příjezdové cesty. Nářadí je vyrobeno z lehkých materiálů. Široké držadlo, s úhlem sklonu vypočteným pro snížení námahy, zajišťuje snadnou a pohodlnou manipulaci bez nadměrného namáhání. Sníh se nelepí a díky široké lopatě budete mít sníh odklizený za kratší dobu.


Společnost Fiskars je dnes známá také díky svým spotřebitelským produktům, jak jsou nože, nůžky, popř. nádobí a příbory.

Kuchyňské nože Fiskars jsou určené pro každodenní práci v kuchyni a zaručují maximální spolehlivost. Čepele kuchyňských nožů jsou vyrobeny z nerezové oceli, která zajišťuje velmi dlouhou živostnost. Rukojeti jsou odlity do formy přímo na čepele, díky němuž je spojení bez jakékoliv mezery a velmi hygienické, takže není šance pro usazování bakterií. Rukojeti jsou vytvořeny z materiálů, díky kterým si zachovávají protiskluzové vlastnosti i pokud je držíte mastnýma rukama. Většina nožů má rovněž i zarážku, aby se zabránilo pořezání se při práci s nimi. Společnost Fiskars má nože zařazené do různých typových řad, které mají vždy stejný design a provedení. 

        Můžete si tak ve stejném duchu postupně dokupovat ucelenou řadu nejen nožů, ale i dalšího designově podobného kuchyňského náčiní, popř. příborů.
Abyste měli nože stále ostré, je třeba se o ně pečlivě starat. Pro prodloužení životnosti ostří je třeba krájet na měkké podložce (na dřevěném či plastovém prkénku). I tak je však přirozené, že každý nůž potřebuje jednou za čas naostřit. Profesionální kuchaři ostří nože ocílkou po každém použití, aby byly vždy perfektně ostré a připravené na další použití. V běžné domácnosti však není potřeba nože ostřit tak často. Stačí, když si opatříte ostřič z nabídky Fiskars (doporučujeme přímo ostřič na sekery a nože zároveň). Pak už jen jednoduchým pohybem táhněte nůž 3 – 4x tam a zpět, aby byla čepel naostřena z obou stran. Poté je třeba nůž po nabroušení omýt vlažnou vodou a otřít dosucha. 

Pokud jde o nůžky, je Fiskars světovou značkou číslo jedna. Jsou navrženy tak, aby byly kvalitní, trvanlivé, stále ostré a velmi dobře se s nimi pracovalo. Rukojeti jsou vyrobeny z nárazuvzdorného plastu a čepele z vysoce kvalitní tvrzené švédské oceli sandvik bez obsahu niklu.

Novinkou pro letošní rok byly uvedeny na trh víceúčelové nůžky Fiskars Cuts+More, které nabízejí širokou škálu využití (tzv. 5v1). Můžete je snadno rozložit a používat jako nůž nebo otvírák lahví, štípat s nimi dráty nebo provázky, otevírat balíky přelepené lepicí páskou nebo s nimi ostřit ostatní nůžky v domácnosti díky integrovanému ostřiči.